Blog

29/11/2020|ndcentrum.cz

Příběh z praxe

Realný příběh, kdy telemedicína pomohla odhalit poruchu štítné žlázy.

 

Příběh z praxe

 

Paní Jarmila byla velmi aktivní klient. Účastnila se pravidelně společenského života v domově. Postupně však začala vynechávat společenské aktivity v domově a začala více odpočívat. Únava se přisuzovala stárnutí.

 

Díky spolupráci Národního dohledového centra a domova Slunečnice, byla paní Jarmila zařazena do projektu pravidelného monitorování fyziologických funkcí. Měřil se krevní tlak, EKG záznam, saturace O2 ve tkáních a tělesná teplota.Naměřené trendy zaznamenaly zhoršující se funkce srdce. Na základě opakovaného měření byla upravena medikace. Úprava medikace naneštěstí nevedla k očekávanému zlepšení funkce srdce, proto byla paní Jarmila odeslána na celkové vyšetření do nemocnice. Vyšetření odhalilo poruchu funkce štítné žlázy. Následná úprava a doplnění medikace vedla ke zlepšení zdravotního stavu paní Jarmily.

 

Bez pravidelného měření by diagnóza poruchy štítné žlázy, byla odhalena později a nebo vůbec. Díky telemedicíně je dnes paní Jarmila znova tou aktivní a energickou dámou, jako tomu bylo dříve.Diskuze k článku (0)